Roddenberry új Star Trek sorozatot szeretett volna indítani, de a televíziós vezetőket nem sikerült meggyőznie. A társaságok vezetői nem akarták, hogy az Eredeti sorozat veszítsen nézettségéből. Így folyamatosan csak azt ismételték inkább. Végül sikerült annyit elérnie, hogy a sorozat rajz film formájában folytatódhatott. Több rész, az eredeti sorozatbeli részek folytatása volt. Az eredeti sorozat legénységének az összes szereplője megjelent a rajzolt világban, kivéve Chekov. A rajz filmek Kirk, Spock és McCoy további kalandjait mesélik el. Különleges volt még, hogy szinkron hangokat, az eredeti szereplők adták a karaktereknek. A rajzos műfaj lehetőséget adott, látványosabb és változatosabb idegen fajok és helyszínek bemutatására (az eredeti sorozat elkészítésére igen szűk keret állt a rendelkezésükre, ezért a minősége nem a legjobb volt). A rajzfilm sorozat 1974-ben Emmy-díjat nyert, a legjobb gyermek műsor kategóriában.
A rajongók által a legjobbnak tartott rész, a „Yesteryear”, mely az eredeti sorozat szellemét megtartva meséli el, hogy az idő utazó Spock miként menti meg gyermekkori önmagát. Érdekesség, hogy itt jelenik meg először az űrhajón, a holofedélzet. Valamint a „The Slaver Weapon” című epizódot, Larry Niven írta az egyik saját novellája alapján.
Amikor néztem az előző post TAS videóját éppen az jutott eszembe, hogy vajon ma hány nyegle, öntelt színész (tisztelet a kivételnek) állna oda hangot adni olyan rajzfilmkaraktereknek, amelyeknek az eredetiét ők alakították. Nem tudom, a Chekov karaktert végül miért hagyták ki a TAS-ból, de a többiek művészi alázata előtt le a kalappal! Így lett igazi a TAS, az eredeti hangokkal.
VálaszTörlésHogy miért hagyták ki Chekov-ot, az számomra is furcsa. Lehet, hogy nem akarta vállalni a hangot, és ezért hagyták ki?
VálaszTörlés